BÜRCHEN MYSTIK

INFO

Typ: Wizualizacje
Rok: 2014
Funkcja: Projektowanie, Wizualizacje, Modelowanie 3d

Szwajcarski Kompleks hotelowy Bürchen Mystik

Architekt: Fernando Menis Architect

 

Mistyczne Bürchen

Nowy kompleks hotelowy został stworzony ze ścisłą współpracą z miastem Bürchen. Mimo faktu, że jest to prywatna inwestycja, projekt posiada bardzo społeczny charakter jednocześnie stwarzając szansę na  dochodowy biznes dla potencjalnych inwestorów

Nowy kompleks ma szansę stać się siłą napędową dla Bürchen poprzez zwiększenie turystyki,  równolegle generując synergię między wzmocnionym miastem a zachowaniem tożsamości miejsca.

Moim zadaniem było dowodzenie grupą odpowiedzialną za stworzenie modelu 3D, wizualizacje i ich postprodukcje oraz animacje.

Hołd dla krajobrazu

Nowy projekt to wezwanie do przemyślenia i ponownego rozważenia przestrzeni przyszłości, turystycznej i zarazem lokalnej, charakteryzującej się zapierającą dech w piersiach naturą. Podczas gdy mieszkańcy miasta chcieliby orzeźwienia miasta, turyści pragną doświadczyć nietkniętego krajobrazu Szwajcarskiego miasteczka. Dlatego kompleks wydaje się jakby nie istniał, gdyż projekt został tak zoptymalizowany by 60% powierzchni było schowane pod ziemią. Harmonia z otoczeniem została osiągnięta również za pomocą wykorzystania lokalnych materiałów oraz zachowaniem najważniejszych osi widokowych.

Proces pracy Menis Arquitectos oraz opinie ze strony rady miejskiej, opinii publicznej oraz mieszkańców Bürchen zaowocowały znalezieniem nowych obszarów rekreacyjnych, turystycznych dla miasta, które zostały wykorzystane z poszanowaniem historii miejsca.

By wydobyć genius loci Bürchen w projekt zaangażowani byli specjaliści z poszczególnych dziedzin:  filozofii, etyki, z muzyki, architektury i sztuki, marketingu.

Kompleks hotelowy jest szansą dla Bürchen, ponieważ przyszłość miasta w takiej formie będzie przepełniona emocjami, uczuciami oraz niezwykłym doświadczeniem. Należy zwrócić szczególną uwagę na sekwencje przekrojów projektu, które od dołu do góry przekazują nam historię, historię miejsca, które jest zaprezentowane w mistyczny sposób.

3D
2D
Wizualizacje
Projektowanie
Animacje
Wnętrza
Grafika
Dom w Szczecinie
Szeregowce Gumieńce
FILHARMONIA NARODOWA W WILNIE
SKY GARDEN / SZCZECIN
Hotel Vulcan
2CGA / DUŃSKA
CKK Jordanki
PICKAWOOD
BÜRCHEN MYSTIK
WYSPA JASKÓŁCZA
MAŁE MIELNO
PUNTA BRAVA
FMT
FREE BLUES CLUB
ANEXO flota pojazdów
ROCA - WANNY
MEBEL MIEJSKI
KRZESŁO
GITARA ELEKTRYCZNA
GUMI TARAS
WOJSKA POLSKIEGO
Königstein Panorama
ARMS Identyfikacja
TON-MEDICA Identyfikacja
KOŁO - TOALETA PUBLICZNA
FOTOGRAFIE
CLASSEN
SALA KONCERTOWA
KŁODAWA
SALE PRÓB
BANK SPÓŁDZIELCZY W GOLENIOWIE
JACH JOAMI
KŁODAWA ZESPÓŁ KLASZTORNY