Hotel Vulcan

INFO

Typ: Projektowanie
Rok: 2016
Funkcja: Architekt wnętrz, grafik

Hotel zaprojektowany na terenie Stoczni Szczecińskiej na przedwojennym bunkrze o łukowatym kształcie. Projektowane wnętrza ma nawiązywać do industrialnego charakteru otoczenia oraz marinistycznych tradycji miasta.

We wnętrzu restauracji zaprojektowano stoliki w kształcie szpuli kablowych. Ściany galerii zdjęć ozdobiono deskowaniem na wzór pokładu statku oraz udekorowano elementami wioseł, kół sterowych. Główne wejście do restaruacji zaakcentowano przez postawioenie kolumn żeliwnych na wzór konstrukcji stalowych używanych w historycznej stoczni AG Vulcan Stettin i dalekomorskich statkach  czterokominowych.

Pokoje hotelowe posioadają zaprojektowaną indywidualną linie mebli opartą na stelażach stalowych oraz elementach drewnianych, które nawiązują do przemysłowego charakteu stoczni.  Korytaże hotelowe są podzielone kolorystcznie na poszczególnych piętrach co ułatwia nawigacje po obiekcie przewidzianym na około 200 osób.

Zadaniem Malcherek Studio było również zaprojektowanie logotypu, dobranie kolorystyki elewacji, wykonania projektu tabliczek na drzwi wejściowe oraz zaprojektowania holu wejściowego i drewnianych lad: recepcyjnej oraz barowej. Lady wykonano na zamówienie z dębu i wykończono elementami mosiężnymi, których charakter nawiązuje do stylistyki historycznych statków dalekomorskich. 

Zaprojektowany logotyp posiada znak graficzny nawiązujący do konturu statku SS Kaiser Wilhelm der Große , który został wyprodukowany w Szczecinie. Znak graficzny może być wykorzystywany jako totem lub element uzupełniający wnętrze np. nad ladą barową. 

Na końcu galerii zdjęć znajduje się wywiad z redaktor Krystyną Pohl, która opisała Hotel Vulcan przed otwarciem.

 

 

3D
2D
Wizualizacje
Projektowanie
Animacje
Wnętrza
Grafika
Dom w Szczecinie
Szeregowce Gumieńce
FILHARMONIA NARODOWA W WILNIE
SKY GARDEN / SZCZECIN
Hotel Vulcan
2CGA / DUŃSKA
CKK Jordanki
PICKAWOOD
BÜRCHEN MYSTIK
WYSPA JASKÓŁCZA
MAŁE MIELNO
PUNTA BRAVA
FMT
FREE BLUES CLUB
ANEXO flota pojazdów
ROCA - WANNY
MEBEL MIEJSKI
KRZESŁO
GITARA ELEKTRYCZNA
GUMI TARAS
WOJSKA POLSKIEGO
Königstein Panorama
ARMS Identyfikacja
TON-MEDICA Identyfikacja
KOŁO - TOALETA PUBLICZNA
FOTOGRAFIE
CLASSEN
SALA KONCERTOWA
KŁODAWA
SALE PRÓB
BANK SPÓŁDZIELCZY W GOLENIOWIE
JACH JOAMI
KŁODAWA ZESPÓŁ KLASZTORNY