Dom w Szczecinie

INFO

Typ: Projektowanie
Rok: 2020
Funkcja: Architekt

Dom jednorodzinny zlokalizowany w Szczecinie na wąskiej działce w dzielnicy miasta, która dawniej była odrębną miejscowością. W okolicy zlokalizowane są historyczne budynki gospodarcze o prostych bryłach oraz zabudowa powstała po II wojnie światowej. Dom ma prostą bryłę, stworzoną wg schematu przedstawionego w galerii. Od frontu posiada ponad 4 metrowy nawis, który stanowi strefę wejściową oraz miejsce postojowe.

Dom parterowy z użytkowym poddaszem. Jego powierzchnia użytkowa to 310 m2. Posiada przestronną jadalnie, połączoną z przestronnym salonem, gdzie mogą odbywać się duże spotkania rodzinne. Zaprojektowano dwie kuchnie: pierwszą widoczną z salonu, która ma być reprezentacyjna oraz drugą posiadającą spiżarnie o charakterze gospodarczym schowaną w głębi budynku.

Część ogólnodostępna oddzielona jest od domowego pokoju biurowego patiem. Takie rozwiązanie pozwala pracować w domu, bez bezpośredniej możliwości zakłócania spokoju. Patio posiada możliwość  zamykania przeszklonych ścian i oddzielenia się od panujących warunków atmosferycznych. Latem podczas upałów daje przyjemny cień i stanowi przedłużenie tarasu. Zimą, może funkcjonować jako ogród zimowy lub pokój do ćwiczeń.. Patio jest połączone z salonem przeszklonymi drzwiami oraz obustronnym kominkiem, sprawiając, że przestrzenie zewnętrzne wchodzą do wewnątrz domu. Na piętrze zlokalizowano część mieszkalną domu - pokoje dziecięce, garderoby oraz sypialnie. Nad jadalnią znajdue się otwarta przestrzeń do której dochodzi antresola z funkcją czytelni. Dom posiada funkcjonalne części gospodarcze - wykorzystano przestrzeń pod schodami na pomieszczenie gospodarcze, schowek rowerowy z wejściem od zewnątrz oraz strych w którym znajdują się urządzenia techniczne. 

Projekt zrealizowano w technologi BIM w oprogramowaniu REVIT.

 

3D
2D
Wizualizacje
Projektowanie
Animacje
Wnętrza
Grafika
Dom w Szczecinie
Szeregowce Gumieńce
FILHARMONIA NARODOWA W WILNIE
SKY GARDEN / SZCZECIN
Hotel Vulcan
2CGA / DUŃSKA
CKK Jordanki
PICKAWOOD
BÜRCHEN MYSTIK
WYSPA JASKÓŁCZA
MAŁE MIELNO
PUNTA BRAVA
FMT
FREE BLUES CLUB
ANEXO flota pojazdów
ROCA - WANNY
MEBEL MIEJSKI
KRZESŁO
GITARA ELEKTRYCZNA
GUMI TARAS
WOJSKA POLSKIEGO
Königstein Panorama
ARMS Identyfikacja
TON-MEDICA Identyfikacja
KOŁO - TOALETA PUBLICZNA
FOTOGRAFIE
CLASSEN
SALA KONCERTOWA
KŁODAWA
SALE PRÓB
BANK SPÓŁDZIELCZY W GOLENIOWIE
JACH JOAMI
KŁODAWA ZESPÓŁ KLASZTORNY